Obvestila 2018-06-05T10:50:14+00:00

Prekinjena dobava vode

Zaradi nujnih vzdrževalnih del na javnem vodovodnem omrežju bo v četrtek, 8. 4. 2021, predvidoma od 8. do 13. ure prekinjena dobava vode na naslednjih lokacijah:

• Podpeška pot,
  • Smrečnikovo (spodaj),
  • Malgajeva ulica,
  • ulica kralja Matjaža,
  • Šolska pot,
  • Lenartova ulica,
  • Pod Gmajno.

Hvala za razumevanje.

ZELENI REZ

Pomlad je že potrkala na naša vrata in dela na vrtovih ter sadovnjakih so se že pričela.

Občina Mežica in Komunala Mežica organizirata zbiranje ZELENEGA REZA na lokaciji VOGARJEVO – GARAŽE KOMUNALA MEŽICA (zraven avtopralnice Kogelnik).

Prevzem zelenega reza je možen samo po predhodni najavi na telefonsko številko 02 82 79 362 ali 051 633 224.

Vsi občani Mežice lahko na določeno lokacijo dostavite obrezano vejevje, grmičevje, pokošeno travo, rože, živo mejo, odpadno listje,…

V primeru težav s prevozom se lahko obrnete na Komunalo Mežica. Cena odvoza in prevzem se plačata po veljavnem ceniku.

Zbira se le ZELENI REZ in nič drugega!

PASJE IZTREBKE MORAMO POBIRATI

Pasje iztrebke moramo pobirati ne glede na to, kje pes opravi svojo potrebo. Razlogi pa so trije: zdravstveni, higienski in okoljski. Kljub vsem zavedanjem in opozarjanjem še vedno opažamo problematiko puščanja pasjih iztrebkov na javnih površinah.

V spomladanskih časih, ko se začne topiti sneg se zelo nazorno vidijo sledi nepobranih pasjih iztrebkov. Ne gre za posamezne kupčke pasjih iztrebkov, ki so skriti v grmovju, ampak so z njimi posejane zelenice, otroška igrišča in sprehajalne steze.

Iztrebki ne sodijo med biološke odpadke, temveč med mešane komunalne odpadke. Pobiranje mora biti del odgovornosti vsakega lastnika psa, ki se mora zavedati, kako neprijetno je, če nekdo med sprehodom v naravi stopi na pasji iztrebek, ali pa nanj naleti kakšen otrok v bližini igrišča. Poleg tega pa so določene tudi globe za nepobrane iztrebke.

Naj vas opomnimo, da Zakon o zaščiti živali v tretjem odstavku 11. člena določa, da mora skrbnik psa na javnem kraju zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

Naj bo mesto prijetno za vse uporabnike, le tako bomo lahko živeli v sožitju ljudi in živali.

OBVESTILO

Zaradi investicije Ureditev Mariborske ceste s pločnikom in kolesarsko stezo letos ne bo mogoče zbiranje zelenega reza na lokaciji ob trgovini TUŠ (parc.št.137/1 k.o. Mežica). Vsako zbiranje zelenega reza je strogo prepovedano in kaznivo na tej lokaciji. Odvoz zelenega reza vrši tudi Komunala Mežica po veljavnem ceniku. Odvoz lahko naročite na telefonski številki 02 82 79 362 ali elektronskem naslovu komunala@mezica.si

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

Ambrož Blatnik, direktor