Obvestila 2018-06-05T10:50:14+00:00

PRAZNJENJE GREZNICE IN MKČN

Obveščamo vas, da se je končala sezona rednega praznjenja greznic in MKČN. Z rednim, planskim praznjenjem nadaljujemo spomladi, predvidoma s 15. marcem 2021, odvisno tudi od vremenskih razmer. V kolikor potrebujete praznjenje greznice oz. MKČN, je storitev izvedljiva po predhodnem dogovoru in znotraj delovnega časa na tel. št. 02 82 79 362 ali 051 633 224.

DAN SPOMINA NA MRTVE LETOS NEKOLIKO DRUGAČE

Bliža se dan spomina na mrtve, ko se spomnimo tistih, ki jih ni več med nami. Letos bomo zaradi epidemije COVID-19 1. november obeležili nekoliko drugače kot v običajnih razmerah. Javnih dogodkov ne bo, v ospredju pa bo skrb za zdravje.

Na podlagi Odloka o začasni delni omejitvi gibanja ljudi in omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2 (Uradni list RS, št. 155/2020) je začasno omejeno prehajanje med občinami. Prehajanje med občinami je kot izjema dovoljeno za nujno vzdrževanje groba, pri čemer mora posameznik izkazati upravičenost z dokazilom o najemu groba ali drugim ustreznim dokazilom. Uveljavljanje te izjema velja tudi za ožje družinske člane osebe in člane skupnega gospodinjstva, kadar potujejo skupaj. Na podlagi Odloka o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2 (Uradni list RS, št. 124/2020, 135/2020 in 143/2020) je uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza obvezna pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih.

V teh dneh, ko si vsi prizadevamo za ohranjanje lastnega zdravja ter zdravja naših najbližjih, priporočamo vsem obiskovalcem, da razmislijo o času obiska pokopališča. Največ gneče na pokopališču pričakujejo zadnji oktobrski dan, zato je morda smiselno grobove obiskati že v dnevih pred praznikom ali v dnevih po njem. Tudi na tem mestu naj dodamo poziv obiskovalcem, da se na pokopališče odpravijo zgolj zdravi, v primeru slabega počutja pa naj obisk pokopališča raje prestavijo na primernejši čas.

V času, ko je torej druženje omejeno, se bomo na pokopališču kot  tudi pogrebnih slovesnosti udeleževali v manjšem in omejenem številu. Da bomo lahko prižigali sveče in se spominjali naših dragih svojcev, sorodnikov, prijateljev, znancev, ampak na drugačen, virtualen način, smo pripravili novo spletno aplikacijo Digitalizacija pokopališča. Digitalizacija pokopališča Mirja zajema prikaz aktualnih osmrtnic, pregled arhiva osmrtnic, možnost izrekanja sožalja, iskalnik pokojnikov, prikaz podatkov o pokojniku, prižig virtualne svečke, interaktivni zemljevid pokopališča. Vse to si lahko ogledate na naši spletni strani www.komunala-mezica.si. V programu bomo še sproti popravljali napake zato bo mogoče prihajalo še do motenj v delovanju.

Hvala, ker pomagate pri omejevanju širjenja okužb! Prosimo za razumevanje.

S spoštovanjem,

Komunala Mežica d.o.o., direktor: Ambrož Blatnik

By |

Sooblikujte strategijo razvoja turizma in rešite anketo

Spoštovani.

Občina Mežica je pristopila k izdelavi »Strategije razvoja turizma v Občini Mežica za obdobje 2021-2026«.

Priprava tega temeljnega dokumenta za razvoj turizma zahteva vključenost in sodelovanje celotne lokalne skupnosti, zato si želimo pridobiti vaše mnenje in pogled na razvoj turizma v Občini Mežica.

Vljudno vas prosimo, da si vzamete nekaj minutk časa in rešite anketo, ki je dostopna TUKAJ.

Rezultati ankete bodo nudili vpogled v obstoječe stanje ter temeljne ovire in priložnosti za razvoj turizma v Občini Mežica.

Za sodelovanje se vam iskreno zahvaljujemo.

Občina Mežica