Obvestila 2018-06-05T10:50:14+00:00

JKZ NARODNI DOM MEŽICA
RAZPISUJE

GLEDALIŠKI ABONMA ZA LETO 2020

V abonma je vključenih pet predstav profesionalnih slovenskih gledališč. Predstave se bodo začele v mesecu decembru 2019 in bodo trajale do aprila 2020.

VPIS IN PRODAJA

Abonenti iz prejšnje sezone lahko svoje sedeže potrdijo do 4.12. 2019.
Pričetek vpisa  za  nove abonente  bo od objave v medijih in še do prve predstave oz. do zasedbe mest. Prodaja abonmajev je na voljo v prostorih Komunale Mežica (Občina Mežica) ali preko spletne e – prijave na www.narodnidommezica.si Rezervacije so možne tudi na e-mail: info@narodnidommezica.si

PROGRAM ABONMAJA

O MRTVIH SAMO DOBRO – Šentjakobsko gledališče Ljubljana – 11. 12. 2019

ŽETEV IN KLETEV – Produkcija magistrskega programa AGRFT – 31. 1. 2020

RAZBITI VRČ – SNG Drama Ljubljana – 15. 2. 2020

RAJZEFIBER – Koprodukcija Prešernovo gledališče Kranj in SLG Celje – 14. 3. 2020

ODHODI VLAKOV – Mestno gledališče Ljubljansko – april 2020

Več na www.narodnidommezica.si

Dobrodošli na sedežih kulture!

Zbiranje kosovnih odpadkov 2019

Javno komunalno podjetje Log d.o.o. bo v mesecu oktobru in novembru 2019 izvedlo akcijo zbiranja kosovnih odpadkov. Za zbiranje kosovnih odpadkov bodo NA OBJAVLJENIH LOKACIJAH, EN DAN IN SICER V ČASU OD 10.00 DO 16.00 URE,  postavljeni trije kontejnerji in sicer za kovine in odpadno električno in elektronsko opremo, za kosovni odpad in les. Prevzem odpadkov bo potekal kontrolirano.  Prisoten delavec komunalnega podjetja vas bo usmeril in prevzel samo kosovne odpadke.

LOKACIJE POSTAVITVE ZABOJNIKOV – OBČINA MEŽICA:

27.11.2019 – SREDA : NA TRAVNIKU POD BENCINSKO ČRPALKO V MEŽICI

28.11.2019 – ČETRTEK : NA PARKIRIŠČU PRI NARODNEM DOMU

29.11.2019 – PETEK : POLENA – PRI EKOLOŠKEM OTOKU

Virtualna svečka

Vse dni v letu bi se morali zavedati, da ni pomembna količina sveč, ki jih prižigamo na grobovih. Spominu na pokojne se lahko poklonimo tudi drugače. Pomislimo kaj lahko sami storimo k zmanjševanju odpadkov, prižgimo svečko iz naravnih materialov, ki jih je mogoče popolnoma in enostavneje reciklirati, prižgimo svečko ali dve manj, položimo na grob kakšen predmet, ki nas spominja na pokojnika, postojmo v spomin minuto dalj kot običajno, pogovorimo se v mislih z našimi najdražjimi…

Naredili smo pomemben korak naprej, na pokopališču Mirje smo opazili, da je bilo letos ob Dnevu spomina na mrtve manj odpadnih sveč kot prejšnja leta. Ker se trudimo, da bi se poraba nagrobnih sveč še zmanjšala lahko v ta namen na naši spletni strani pod zavihkom osmrtnice prižgete tudi virtualno svečko.

Zavedajmo se, da nam svojcev nobena materialna stvar ne povrne, lahko pa s svojim ravnanjem vplivamo na to, da bodo imeli naši potomci možnost preživetja.

Barbarin sejem 2019

V soboto, 7. decembra 2019, bo v Mežici ponovno potekal Barbarin sejem, ki ga prirejamo v spomin na rudarsko tradicijo našega kraja ter v počastitev svete Barbare – zavetnice rudarjev.

Prijavite se tako, da izpolnite prijavnico, ki se nahaja v priponki BARBARIN SEJEM_2019_vabilo  in pošljete:

–  po pošti na naslov: KOMUNALA MEŽICA d.o.o., Trg svobode 1, Mežica ali po

–  e-pošti na naslov: tajnistvo.komunala@mezica.si

Zadnji rok za prijavo je 22.11.2019. Prijave po tem datumu NE bodo več mogoče!

Vabljeni!

Prižgimo svečo manj!

Ker se bliža Dan spomina na mrtve veliko ljudi obišče pokopališče Mirje v Mežici. Zato tudi letos obiskovalce prosimo, da na pokopališču pravilno in dosledno ločujete odpadke, apeliramo tudi na racionalno uporabo sveč. Slovenci smo še vedno svetovni prvaki po številu nakupov sveč za grobove. Vsak od nas naj bi jih v povprečju v letu dni prižgal osem, največ ob dnevu spomina na mrtve. Veliko akcij je, da bi ljudi prepričali, da bi prižgali kakšno svečo manj. Sveče so narejene iz škodljivih materialov. Pri tem pa nastanejo velike količine odpadkov, ki obremenjujejo naše okolje. Enako velja tudi za elektronske sveče, za katere ni posebnih zabojnikov.

Ampak smo naredili pomemben korak naprej kajti ljudje se vedno bolj zavedajo pomena varovanja okolja, prižigajo nekoliko manj sveč kot nekoč (čeprav še vedno preveč) in vse več uporabljajo okolju prijaznejše materiale. Na trgu so med drugimi tudi eko sveče, ki so narejene iz ekološkega materiala, ki je negorljiv in vodoodporen, prosojen. Stenj je iz papirnate nitke, ki ne vsebuje svinca. Drug projekt, ki ga je pa potrebno omeniti in podpirati je nagrobna sveča narejena iz najčistejšega slovenskega stekla ter aluminija, ki ju je mogoče v neskončnost reciklirati. 100% naravni vosek je narejen iz lokalnega, odsluženega odpadnega jedilnega olja, ki ga sami zbiramo in predelujemo v vosek. To je odlična ideja kako rešiti problem odpadnih nagrobnih sveč in hkrati zmanjšati količine zavrženega odpadnega jedilnega olja.