Bi prižgali letos svečo manj?

Komunala Mežica se je na pobudo Ministrstva za okolje in prostor pridružila akciji »Bi prižgali letos svečo manj?«. Akcija se bo pričela v teh dneh, štirinajst dni pred dnevom spomina na mrtve.Slovenci na pokopališčih vsako leto prižgemo 4.500 ton sveč, kar nas uvršča na prvo mesto v Evropi. Pri tem niti ne pomislimo, da s tem povzročamo goro odpadkov, ki jih je težko predelati. Po sežigu preostanka sveč se v zrak namreč sprošča strupen plin klor.

Ob zaključku akcije bo izvajalec javnih gospodarskih služb, primerjal količino zbranih odpadnih sveč v lanskem in letošnjem letu. Na ta način bomo lahko ocenili, če smo z akcijo kaj vplivali na zmanjšanje količine odpadnih sveč.

Če boste v teh dneh prižgali svečo manj, boste prispevali k čistejšemu zraku in zmanjšanju količine odpadkov.

Več na spletni strani: www.svecamanj.si

Vabljeni, da se pridružite akciji in tudi vi letos namesto navadne nagrobne sveče morda prižgete elektronsko svečo.

sveca_manj-450x260

By | 2013-10-24T07:02:52+00:00 October 23rd, 2013|Uncategorized|